Близнаците на Рики Мартин денес имаат 14 години, сите ги паметат како бебиња, а пејачoт конечно покажа како сега изгледа еден од нив!

Рики Мартин конечно го покажа својот син Валентин пред своите 17 милиони следбеници, еве како изгледа тој денес.

На својот Инстаграм профил, Рики Мартин им покажа на своите следбеници како  денес изгледа14-годишен син Валентино .

Сите го паметат Валентин уште од бебе, а неговиот славен татко не ги споделуваше неговите фотографии, па сега е видлива навистина голема промена.

Рики го фотографираше својот син како се шиша, младиот човек позираше со мокра коса гледајќи се во огледало, а пејачот со својот опис го потврди она што многумина веднаш го помислија.

Нема повеќе бебе“, напиша Рики.

Фотографијата од неговиот син, кој ретко се појавува во јавноста, изненади неколку пријатели на Мартин, меѓу кои и водителот Енди Коен.

‘ЛЕЛЕ! Вашата копија! Времето минува толку брзо“, рече тој.

За потсетување, синовите на Мартин, Валентин и неговиот брат близнак Матео, се родени во 2008 година од сурогат мајка. 

Две години подоцна, тој конечно излезе како геј откако во претходните години често излегуваше со мажи и жени.

По долгогодишна врска со економистот Карлос Гонзалес Абела од 2010 до 2014 година, Мартин се вљуби во неговиот сегашен сопруг, шведскиот сликар со сириско потекло, Џван Јосеф.

Иако Мартин ја откри својата врска со Јосеф во март 2016 година, тој подоцна сподели дека се запознале виртуелно на Инстаграм, а само неколку месеци по дигиталната комуникација тој отиде во Лондон за конечно лично да го запознае Јосеф.

Подоцна во 2016 година, пејачот откри дека двајцата се вериле, а во јануари 2018 година откри дека тајно се венчале.

Двојката одлучила дека сака да има уште деца. Во декември 2018 година, Рики откри дека имале ќерка , Лусија Мартин-Јозеф и син, Рен Мартин-Јозеф, во октомври 2019 година.

Минатото лето Рики се соочи со грозоморни обвинувања од внукот на Денис Јадиел Санчез, кој го обвини за инцест.

Имено, Санчез тврдел дека вујко му упорно му се јавувал и се вртел во близина на неговата куќа, каде што бил виден во три наврати. Исто така, Санчез го обвини Рики за прекумерно консумирање дрога и алкохол.

Мартин рече дека сите овие обвиненија се целосно измислени, а неговите адвокати подготвуваат одбрана и со тоа нагласија дека обвинителот има сериозни психички проблеми.

Во септември минатата година пејачот тогаш поднел пријава против својот внук, но јавноста не дозна ништо повеќе за развојот на овој случај.