ВИДЕО | УЖАС – Младо момче (18 г.) скокнало од брод за крстарење во темниот океан поради предизвик од Тик-Ток и никогаш не било пронајдено! Погледнете ја снимката: “Зграпчете го…“

0

На Интернет со голема брзина се шири снимка на која се гледа што се случило на брод на Бахамите само неколку моменти откако момче по име Камерон Робинс (18 г.) скокнало во океанот. На видеото се гледа како младиот човек скокнал во океанот без појас за спасување и облечен само во гаќи за капење.

Неговите колеги биле во шок, иако поприсебните меѓу нив се обиделе да му дадат совет на момчето: „Зграпчете го!“, се слуша како некој вика на видеото. Сепак, се забележува како тој лебди во друга насока, пред да исчезне во темнината, пишува Daily Mail.

Американската крајбрежна стража и бројни агенции со денови ги пребаруваа водите на океанот во потрага по исчезнатиот млад човек. Доцна во петокот, американската крајбрежна стража официјално ја прекина потрагата. Очевидци велат дека околу 23 часот и 30 минути младиот човек скокнал во морето од бродот „Blackbeard’s Revenge“ поради игра со предизвик наводно од социјалната мрежа Тик Ток.

Во моментот кога младиот човек од Луизијана скокнал во морето, бродот бил во близина на Атол, ненаселен остров кој се наоѓа североисточно од Насау. Момчето било бејзбол ѕвезда, а тој бил на бродот славејќи ја својата матура со десетици постари од другите средни училишта.

Учениците пристигнале на островот само неколку часа пред патувањето и останале на островот „Atlantis Paradise“ во Насау, потврдил еден од родителите. Откако момчето скокнало, бродот и неговите членови на екипажот се обиделе да го лоцираат заедно со повеќе спасувачки служби. За време на претресот претресени се повеќе од 325 квадратни километри.