Вучиќ како Плејбој: Позираше на кревет со чинија овошје, а имаше и откопчаната кошула (ФОТО)

Во интервјуто насловено ,,Urbani radikal nad Beogradom“, српскиот претседател Александар Вучиќ одговори на дваесет прашања, а за тоа интервју позираше на кревет во бела карирана кошула и со чинија со овошје, а во кадарот се појави книга.

Речиси 20 години подоцна, тој број беше ставен на аукција. Иако целото интервју не е видливо, интересните делови може да се прочитаат.

„Патував за Подгорица, co првиот утрински лет, оној во 5:45. Ние, сојузните пратеници, имавме право на авионски билети, па по грешка ми дадоа билет на име на мојот сопартиец Драган Тодоровиќ, па љубезниот господин ми вели при пријавувањето: „Одлично, господине Вучиќ, сега ќе се преправам дека не ве препознав и дека сте господин Тодоровиќ, а сега дојди малку поблиску ако можеш“. Возбуден сум, бројам, сега ќе откријат нешто за работењето на компанијата, некоја измама, некоја корупција во најмала рака. Кога човекот тивко рече: „Господине Вучиќ, прицврстете го патентот“. За малку ќе се онесврстев! Не дојдов при себе следните три дена“, опишал Вучиќ, пренесува Нова.рс.

Вучиќ и тогаш сакал да се фали, па рекол дека се труди да изгледа постар и посериозен.

Почетната цена на тоа мало „ремек дело“ е 100.000 динари.