ГЕРМАНСКИ РЕЦЕПТ ЗА ЗДРАВЈЕ: Кардиологoт ме спаси благодарение на 4 супени лажици од овој ПРИРОДЕН ЛЕК

0

Лимон, лук и ѓумбир. Секоја од овие состојки е исклучително добра за здравјето, но нивната комбинација прави чуда. Имаме лимон кој е богат со витамин Ц. Тој исто така има алкални својства кои го регулираат нивото на pH во телото.

Многумина го знаат како милениумски германски рецепт кој меша три моќни состојки:

Лимон, лук и ѓумбир. Секоја од овие состојки е исклучително добра за здравјето, но нивната комбинација прави чуда . Имаме лимон кој е богат со витамин Ц Овој рецепт го препорачал човек кој многу помогнал.

Состојки:

лук – 4 глави

ѓумбир – 4 см

лимон – 4 парчиња

вода – 2 литри

Начин на подготовка и правилна употреба:

Лимон

Најпрво убаво измијте ги лимонот и ѓумбирот, а лимонот исечкајте го на кришки. Потоа излупете ги лукот и ѓумбирот и истурете ги сите состојки во блендер. Мешајте додека не добиете мазна, течна форма.

После тоа, истурете ја оваа смеса во тенџерето и загрејте ја . Потоа полека додајте вода и оставете да зоврие. Откако ќе зоврие, оставете ја смесата да се излади и потоа истурете ја во шише и ставете ја во фрижидер.

Кога да го земете:

Задолжително пијте по една чаша од овој напиток секое утро на празен стомак, а се препорачува да пробате два часа пред спиење.