Жената призна: “Имам 42 години и се заљубив во пријателот на мојот син”

0

Кога ги возела своите синови да се дружат со нивниот пријател, Тања се заљубила во него и сега парот живее во необичен брак.

Тања и Џошуа ја започнаа својата врска пред три години, кога таа имаше 39, а тој 21. Двојката се запознала во 2018 година кога Тања ги однела своите синови, кои тогаш имале 12 и 14 години, во куќата на Џошуа за да играат видео игри, пренесува The Sun. Овој необичен пар се венча минатото лето и покрај тоа што луѓето се заканија дека ќе се јават во социјалните служби поради нивната врска. Ваквите критики воопшто не ги засегаат, бидејќи на социјалните мрежи редовно објавуваат видеа на кои се бакнуваат, гушкаат и прегрнуваат.

Не им пречи големата разлика во години, поради што ја остави сопругата по 25 години:

Тања е обвинета дека го намамил младиот Џошуа и дека бил премлад кога стапил во врска со неа и не знаел што прави. Но, оваа 42-годишна жена им одговори: „Не намамив никого во оваа врска. Џошуа е возрасен и беше возрасен кога првпат се запознавме. Тој може сам да одлучи“. Имаше и такви кои го обвинуваат Џошуа дека само ја искористил Тања за да има „покрив над главата“ и дека таа му е „шеќерна мајка“, додека нејзините синови веројатно умираат од срам поради необичната врска на нивната мајка. Тања им рече на овие луѓе: „Нивното мислење не влијае на нас. Ќе бидеме заедно сакале или не“.

Иако жестоко ја брани врската со младиот човек, Тања признава дека нејзините синови на почетокот се чувствувале чудно за нејзината нова врска и не ја прифатиле, но тврди дека со текот на времето го прифатиле Џошуа како нејзин дечко. Таа исто така додава дека Џошуа е како друг брат на нејзините синови и дека тие одлично се согласуваат.

Џошуа сонува еден ден да стане успешен музичар за да може на своето ново семејство да му обезбеди стабилен и богат живот. Тој рече: „Сакам да бидам очув. Имам навистина добра врска со момците. На почетокот беше непријатно, но сега е сосема нормално. Тие засекогаш ќе бидат мои бебиња“. Двојката живее заедно во Охајо, САД со четирите деца на Тања, а Џошус работи во фабрика за да го издржува семејството.