Збунетиот човек помина покрај Вилијам и Кејт, неговата реакција насмеа многумина

0

Додека принцот Вилијам и Кејт Мидлтон чекаа да влезат во лондонски паб пред церемонијата на крунисувањето на кралот Чарлс во саботата, случаен минувач некако успеал да го помине обезбедувањето и едноставно да помине покрај нив.

Човекот кој помина покрај нив не знаеше дека поминува покрај членовите на кралското семејство, што ги изненади луѓето кои трпеливо чекаа можност за фотографирање со принцот Вилијам и Кејт Мидлтон.

На вознемирениот маж му пришол чувар кој учтиво го оддалечил од местото на настанот. Кога го виделе тоа, присутните фанови почнале гласно да се смеат, бидејќи не можеле да поверуваат што се случило.

Ова видео на кое се гледа како Вилијам и Кејт разговараат пред лондонскиот паб „Куче и патка“ брзо стана хит на социјалните мрежи особено поради реакцијата на принцезата на оваа необична ситуација. Имено, кога Кејт сфатила за што всушност се работи, се насмеала и се трогнала да види што ќе се случи со збунетиот маж.

„Тој човек веројатно немаше поим покрај кого поминува и го сакам тоа кај него“, „Стана познат и не е ни свесен за тоа“, „Буквално не мисли на нив“, беа само дел од коментарите. на социјалните мрежи.