Кој е човекот од кој Анџелина Џоли не може да се одвои? Тој е ненормално богат, а еве што го спојува со актерката

0

Странските медиуми не престануваат да пишуваат за нив!

Анџелина Џоли неодамна беше видена во друштво на Дејвид Мајер де Ротшилд . Заедно седнаа во Малибу во познатиот ресторан Нобу таму и максимално уживаа. Ручекот траел околу три часа, пишуваат странските медиуми, а потоа папарацо фотографите ги придружувале сè до автомобилот.

Од тој момент обожавателите на Анџелина се сомневаат дека славната актерка всушност си нашла ново момче. Официјално, таа е „сама и максимално посветена на семејството“ откако раскина со Бред Пит, со кого претходно помина пет години во брак (од 2014 до 2016 година). Фотографиите со Дејвид ја кренаа речиси истата прашина како некогаш „Бранѓелина“.

Единствената разлика е во тоа што се верува дека Џоли сега е многу среќна.

Кој е Дејвид Мајер де Ротшилд?

Дејвид е три години помлад од Анџелина и е роден во Лондон. Тој е најмладиот од трите деца на Викторија Лу Шот и Евелин де Ротшилд. Неговото средно име го носи името на основачот на банкарската империја, Мајер Амшел Ротшилд. Неговата мајка беше Американка, ќерка на Марша Лу и Луис М. Шот, познат инвеститор.

На 20 години започнал бизнис, а потоа го продал. Тој пласираше органска фарма во Нов Зеланд во 2001 година и беше поканет да учествува во поларна експедиција. Ова искуство го претвори во претприемнички еко-авантурист.

Климатски активист

За некои, тој е истражувач, за други претприемач, но тој е најпознат како активист – и поврзан со климата; тој поминал години поминувајќи ги океаните, во амазонската шума и стигнал до Северниот и Јужниот Пол. Поради својата работа, тој е можеби најблизок со Анџелина, со тоа што таа е повеќе фокусирана на бегалците.

Од друга страна, Дејвид е и амбасадор на „Hyundai IONIQ“. Тој е еден од ретките модели на автомобили што постои во хибридна, 100 проценти електрична и хибридна „plug-in“ верзија, способна да се полни со надворешен извор на енергија.

Има пари како кал

Нето приходот на најмладиот Ротшилд е 10 милијарди, додека Анџелина (за него) е само 120 милиони долари. Не е познато каде тие двајца се познаваат и дали биле на романтичен или деловен ручек. Сигурно поминале три часа заедно, очигледно одлично расположени и цело време разговарале.

Сите си отидоа дома со своите автомобили, оставајќи ја „вратата отворена“ за озборувања, без пардон.