Ливерпул го комплетираше трансферот вреден 70 милиони евра

0

ОДЛИЧНИОТ аргентински фудбалер Алексис Мек Алистер е многу блиску до потпис за Ливерпул, пишува доверливиот италијански новинар Фабрицио Романо. Мек Алистер треба да се збогува со навивачите, соиграчите и стручниот штаб овој викенд и наскоро потоа да потпише договор со Ливерпул.

Мек Алистер играше добро за Брајтон во изминатите неколку сезони. На овој одигра 39 натпревари и постигна 12 гола. Беше член на првата репрезентација на Аргентина на Светското првенство, од која освои златен медал. Тој е сестран играч кој може да игра во средниот ред или на крилните позиции.