МАЈКА ОД ПЕКОЛОТ (21) ОБВИНЕТНА ЗА УБИСТВО НА БЕБЕТО: Полицијата упаднала во куќата и пронашла ХОРОР сцена во бањата! (ФОТО)

Морничаво!

Мајка е обвинета за смртта на своето новороденче по неуспешен абортус и породување на подот во бањата. Една жена е уапсена и приведена поради смртта на новороденчето кое очигледно не го сакала. Чемари Тро (21) била дома и „објаснила дека чувствува мачнина и дека ќе има дијареа, па отишла во тоалет“ , а на крајот родила бебе во 23-та недела од бременоста, на подот.

Потоа рекла дека бебето дише, но не знаела дека детето ќе преживее, па „не побарала ниту повикала лекарска помош за детето“. Полицијата соопшти дека Тро ја пресекла папочната врвца, но не ја врзала и бебето продолжило да дише околу еден час кога Тро отишла во ургентниот центар, пред срцето на бебето да престане да чука.

Медицинскиот персонал се обидувал да го реанимира бебето цели 20 минути, но не успеал. Тогаш властите рекоа дека дознале дека Тро отишла на клиниката за да се обиде да абортира во ноември, но тоа било неуспешно. Пред неколку недели, на 15 февруари, отишла во друга болница со стомачни болки и дознала дека се уште е бремена.

Таа била позитивна и на кокаин. Во болницата, персоналот ја прашал дали користела кокаин и сакала да и земат примерок од урина, но тие рекле дека „не дала примерок од урина и отишла спротивно на лекарскиот совет“ . На крајот, полицијата отишла во нејзината куќа со налог за претрес и „ја пронашла папочната врвца извадена од бебето веднаш по неговото раѓање“.

Во средата Тро беше обвинета за убиство од трет степен и загрозување на животот на едно дете. Таа е задржана во затворот во округот Лајкоминг.