НЕ ЈА КРИЕ СРЕЌАТА – Анѓелка Прпиќ гордо го покажа својот труднички стомак во шести месец, актерката блеска (ФОТО)

Српската актерка Анѓелка Прпиќ е бремена во шестиот месец, а на интернет се појави фотографија на која гордо го покажа трудничкиот стомак.

Имено, Анѓелка е бремена со новиот партнер Марко Жугиќ.

Двојката ретко се појавува во јавност заедно, но Анѓелка сега позирала со својот пријател Зоран и го покажала зголемениот труднички стомак.

Бројни следбеници и дадоа комплименти за нејзиниот изглед.

„Колку си слатка бремена“, „Воопшто не си се здебелил, само малку стомаче“, „Убава, навистина блескаш“, напишале во коментарите.

Инаку, актерката неодамна призна дека психологот многу и помага и дека дури сега го живее животот по свои правила.

“Редовно одам на психолог. Првпат отидов на психолог пред пет или шест години, односно кога имав околу триесет години. Тоа ми помогна, навистина одам редовно. Отпрвин одев спорадично додека всушност не се запознав некој што ми одговара“, изјави таа за српските медиуми.