ОТКРИЕНА ТАЈНАТА! ТАТКО МУ ЗАБРАНИЛ ДА СЕ ОЖЕНИ: Синот дал збор и не сака да го прекрши! Ова се ТРИ ПРИЧИНИ зошто тој нема семејство

0

Јужнокорејскиот фудбалер Сон Хеунг Мин е најголемата спортска ѕвезда во својата земја, но и во Англија бидејќи игра во Премиер лигата.

Сон веќе неколку години следи строго правило кога се во прашање жените, поставени од неговиот татко. Капитенот на Тотенхем објасни зошто нема да се жени пред да ја заврши фудбалската кариера.

Таткото на ѕвездата на Премиер лигата, Сон Унјунг , кој и самиот играше професионален фудбал, е познат по тоа што го подложуваше својот син на четиричасовни тренинзи на млада возраст. Исто така, тој бараше максимален труд и нови достигнувања од Сон кога стана играч од светска класа.

Главната забрана на неговиот татко за Сон била тој да не се жени додека имал професионална кариера. За време на интервјуто за „Гардијан“, од Сон беше побарано да го коментира барањето на неговиот татко.

– Се согласувам со тоа што ме праша татко ми. Кога ќе стапите во брак, број еден ќе биде семејството, жената и децата, а потоа фудбалот. Сакам да бидам сигурен дека се додека играм на највисоко ниво, фудбалот ќе биде број еден. Никој не знае колку долго може да игра на врвно ниво – рече Сон и продолжи:

– Кога ќе се пензионирам, на 33 или 34 години, сепак ќе можам да уживам во животот. Тогаш ќе основам семејство.

Познато е дека Сон не бегаше од девојки. Тој претходно се забавуваше со корејската пејачка Банг Мин Ах и актерката Јо Со Леон , потврдувајќи ја својата врска со втората во ноември 2015 година.

Тие раскинаа само една година подоцна, а Yoo So Leon откри дека на почетокот не знаела со кого излегува бидејќи не знаела многу за фудбалот.