Пејачка го уби менаџерот среде улица: Вознемирувачка сцена, извади пиштол од торба, пукаше додека не престана да мрда (ВИДЕО)

0

Позната пејачка е обвинета за убиство откако го застрелала својот менаџер на сред улица во Мајами.

Камерата го снимила застрашувачкиот момент кога Кевани Камила Хикс (27) испукала повеќе истрели кон својот менаџер во населбата Винвуд во Мајами на 9 октомври по кратка тепачка на улица. На видеото се гледа како пејачката, кој настапува под уметничкото име Ки Вани, излегува од бел автомобил со менаџерот, по што почнале да се расправаат и да се тепаат. Може да се види уште еден маж како се приклучува на тепачката.

Хикс се оддалечила, но ненадејно се свртела и извадил пиштол од нејзината чанта и отворил оган.

Менаџерот паднал на земја и се засолнил зад автомобил, но Хикс го гонела и пукала во него додека не престанал да се движи. Друг маж влетал во автомобилот и ја прегазил пејачката по што тој со голема брзина се оддалечил. Хикс успеала. да стане и да побегне.

Менаџерот бил пренесен во болница со повеќе прострелни рани, каде подоцна починал.

Кевани Камила Хикс

Хикс, која исто така била хоспитализирана поради повредите, на полицијата и кажала дека пукала во самоодбрана и’ се плашела за својот живот.

– Обвинетата изјавила дека се исплашила поради големината на жртвата и кога ја слушнала жртвата како вика: „Ќе те убијам со еден удар“ – се наведува во полицискиот извештај за инцидентот, а пренесува NBC Miami.

Семејството на пејачката тврди дека Хикс и претходно била мета на мажите од спотот.

Пејачката е во затвор, но се очекува да биде ослободена откако судијата на неодамнешното рочиште и’ одреди кауција од 50.000 долари и домашен притвор.