ПОЗНАТА ПЛЕЈБОЈ – Зајачица до смрт го претепала ЉУБОВНИКОТ ДОКТОР: Одбил да направи една работа, тоа му било грешка

0

– Сигурно има простор за многу навредливи шпекулации за тоа каква била природата на врската.

Поранешна Плејбој зајачица е осудена на најмалку 10 години затвор во Невада, откако психијатар бил претепан до смрт, а неговото тело било оставено да скапува во багажникот на автомобилот.

Келси Тарнер (29) беше прогласена за виновна за соучесништво во убиството на д-р Томас Бурчард во 2019 година , откако тој се обиде да ја прекине нивната врска и да престане да и ги плаќа сметките. Обвинителите рекоа дека манекенката, која наводно се појавила во списанието Плејбој Италија и Максим, наводно била во интимна и „трансакциска“ врска со 71-годишниот лекар во моментот на неговата смрт, според Las Vegas Review-Journal.

Таа се изјасни за виновна за убиство на психијатар од Калифорнија во Лас Вегас , чие тело го пикна во багажник, во март 2019 година. Напуштениот Мерцедес беше пронајден подоцна истиот месец во близина на рекреативен парк во близина на езерото Мид.

Тарнер, која тогаш имала 25 години, и нејзиното тогашно момче Џон Кенисон, го претепале Томас откако тој престанал да плаќа кирија за куќата во која таа живеела, според локалниот весник KTNV.

Според договорот со обвинителите, Тарнер ќе има право на условно ослободување по 10 години. Нејзиниот адвокат изјави за весникот дека и е драго што нејзиниот клиент се уште има шанса да живее по затворот.

– Воопшто не се согласувам со наводите на обвинителството. Сепак, драго ми е што Келси ќе има можност да го обнови својот живот – изјави во вторникот заменик-специјалниот јавен бранител Ешли Сисолак.