„Таа ме третираше како сексуален роб“: 39-годишен маж очаен откако 46-години постарата партнерка го исфрлила од дома – „МЕ ЗАМЕНИ преку ноќ!“

0

Таа тврди дека воопшто не и недостига и дека сега е среќна со некој друг.

Го нарекоа спонзор, играчка и болен човек , а тој конечно реши да зборува. Откако Мохамед Ибрихам раскина со својата девојка  Ајрис Џонс, картите се отворија.

И ова би била типична приказна за раскинување доколку немаше „ мала разлика“ во годините. Никој не можеше да поверува дека 39-годишен маж се оженил со 83 -годишна жена само поради љубов, изгледа дека победиле злите јазици – но дали биле во право?

Ајрис и Мохамед го шокираа светот кога ја објавија својата врска, а на крајот станаа насловни страници откако отворено разговараа за нивниот сексуален живот . Сепак, по две години брак, нивната бурна врска заврши.

Ајрис (83) почна да се забавува со Мохамед (39) од Египет, откако го запозна на Фејсбук во 2019 година , а двајцата решија да се венчаат само една година подоцна.

Многумина мислеа дека тоа е во корист на Египќанецот да добие  виза за престој во ОК. Сепак, тој беше прекинат на почетокот на овој месец, а Мохамед остана без виза.

Пензионерката набрзо продолжила понатаму и ја нашла среќата со нов „ улов “ – а Мохамед воопшто не и недостига .

Ајрис тврдеше дека го избркала бидејќи бил „себичен крадец на пари “, а тој исто така тврди дека го третирала како  „сексуален роб“ во врската.

Мохамед реши да возврати, кажувајќи за Мејл онлајн дека го користела за секс и ја обвинил дека „ја уништува неговата репутација“.

Тој инсистираше на тоа дека е заљубен во пензионерkata и негираше дека е мотивиран од пари или виза.

– Ја третирав Ајрис како кралица, но таа ме користеше како сексуалeн роб. Ја сакав, но таа ми го скрши срцето.

Мохамед, исто така, рече дека со текот на времето таа  му наметнувала мали правила, а кога се вратил дома од 14-часовна смена како чувар во локалната Теско, го чекала тортура.

– На почетокот беше добра жена. Но, набрзо таа почна да ме третира како стока. Таа ме искористи за се*с. Ме спречуваше да се истуширам , не ме пушташе ни во тоалет кога ќе се вратам од работа.

Мохамед дури тврдеше дека Ајрис не му дозволувала да ја јаде неговата традиционална храна, и на тој начин му дала до знаење – „Јас те поседувам , ти си мој роб “.

Таа сакаше да го заборавам моето минато и моето семејство во Египет. Не ми е грижа за парите. Не е точно дека никогаш не сум имал работа – сум работел на целиот Блиски Исток како инспектор за заварување во електрани, во Кувајт и Саудиска Арабија. Имав добра плата.

– Да барав пари, ќе се оженев за богата жена , а не за Ирис. Сум имал многу понуди од богати жени, но не сум таков.

Зборувајќи за раскинувањето, Ајрис за „Closer“ изјави: – Никогаш не очекував дека ќе се заљубам во некој 46 години помлад од мене, но се случи. Сакав сè за Мохамед.

– Но, стана тешко. Порано имавме одличен сексуален живот, но потоа наместо да водиме љубов, цело време само се каравме за се и сешто. Не можев да издржам. Јас не сум заљубена тинејџерка. Имам 83 години .

Ајрис инсистираше на тоа дека сака само мирен живот, кој го најде со нејзината мачка, г-дин Тибс.

– Го добив само неколку дена откако Мохамед се исели и тој е совршен цимер. Никогаш не се жали, многу е тивок и убав за гледање – го сакам. И тој е многу среќен овде и не прави хаос.

– Мохамед воопшто не ми недостига, она што најмногу ме изнервира кога си замина е тоа што ми ги зеде ракчињата  што ги планирав за вечера тој ден.