Неџип Вренези 20-годишник од струшко Велешта е една од жртвите во синоќешниот терористички напад во Виена, пренесува ексклузивно порталот News33.tv.

Според информациите што истата редакција успеа да ги обезбеди, станува збор за 20-годишник од семејството Вренези.

Се сомнева дека 20-годишникот починал откако бил застрелан од страна на терористите во моментот кога излегол да пуши цигара