Month: м.г

Кој е Албанецот од Улцињ, Дритан Абазовиќ од кого зависи дали про-српската опозиција ќе формира влада во Црна Гора?

Претседателот на граѓанското движење УРА ( Обединета реформска акција ), Дритан Абазовиќ, освои четири места во црногорскиот парламент. Парламентот .... 

Конечно Трамп одговори што мисли за Кабала и дали QAnon треба да го спаси светот од длабоката држава!?

Американскиот претседател Доналд Трамп, минатата недела, конечно го коментираше десничарското движење засновано на сè попопуларната теорија ....