Month: м.г

Извештај на тајната служба: Хилари Клинтон ја измисли врската на Трамп со Русија, Обама знаеше за планот бидејќи беше информиран од директорот на ЦИА!?

Податоците од канцеларијата за разузнавање на американската влада покажуваат дека администрацијата на поранешниот претседател Барак .... 

Паднаа маските: Султанот Ердоган покажа дека тој стои зад војната на Кавказот!? Анкара и нуди на Москва Нагорно Карабах да го решат по сирискиот модел!?

Турција и предложи на Русија прашањето за конфликтот во Нагорно Карабах да се реши со „испробан метод“, односно по примерот…

Под кои услови службите дозволуваат лична средба со Путин: Од неколку дена до две недели карантин е неопходен услов да се добие зелено светло од Кремљ!?

Не сите функционери или врвни директори на компании минуваат низ двонеделен карантин пред средбата со Владимир Путин, изјави портпаролот .... 

Таа е најзгодната косовска новинарка, и прави растур систем на инстаграм: Нејзина специјализација се спортистите!?

Елмира Садри важи за најзгодната косовска новинарка. Таа е, поточно речено, спортски новинар и работи за локалниот телевизиски канал Супер ....