Month: м.г

Никола Груевски: Власта лаже дека за 1,3 милиони евра сум купил плац на Водно со пари од партиските донации на ВМРО ДПМНЕ!

Откако на предлог на Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, Судија на претходна постапка му одреди притвор од 30…

Вело Марковски преговарал со други партии пред да стане член на ИК на ВМРО ДПМНЕ! Ќе се изненадите со кој преговарал!

Во вчерашната емисија Во Центар, лидерот на Македонски концепт потврди дека имале интензивни преговори со инфектологот Вело Марковски ....