Month: м.г

Младиот терорист со нож со должина од 30 сантиметри го изврши злосторството во Ница: во торбата носел три ножа, два мобилни и Куранот!

Младиот терорист кој го изврши нападот во четвртокот, 29 октомври, во католичката црква Нотр-Дам во Ница е идентификуван како Брахим…

Се поголеми критики за премиерот: Бојко Борисов потпиша лош договор со Македонците. Требаше да го следи примерот на Грците!

Поранешниот бугарски министер за одбрана Бојко Ноев смета дека несогласувањата меѓу Бугарија и Северна Македонија воопшто не се од историска .... 

Протести во Шпанија: Демонстранти во Барселона беа растурени од полицијата! Протестираа против рестриктивните мерки!

Демонстрантите кои се противат на рестриктивните мерки за сузбивање на пандемијата на вирусот корона во Шпанија се судрија со полицијата ....