Month: м.г

Тежок удар за бугарската мафија: Шпанската полиција им заплени шест јахти полни со 35 тони хашиш. Девет мафијаши завршија во затвор!?

Шпанската полиција заплени 35 тони хашиш скриени во четири јахти, соопштија локалните власти. Во рацијата беа уапсени девет државјани на .... 

Луксузната ромска свадба во Рим, на два километри од Колосеумот, чинеше 650.000 евра: Цеца доби хонорар од 50 илјади евра во кеш!?

Светлана Цеца Ражнатовиќ, заедно со својата ќерка Анастасија, престојуваше во Рим, од каде објави видеа од луксузниот хотел во кој…

Црна Гора во хаос. Водечкиот црногорски епидемиолог тврди: Короната ни се шири како во Бергамо на почетокот на пандемијата!?

Интензитетот на пренесување на коронавирус во Црна Гора е дури и поголем отколку што беше во Бергамо, Италија на почетокот…

Ова е многу загрижувачка вест: Бројот на умрени од корона е многу повеќе отколку што мислиме, недостасуваат 180.000 мртви? Дали некогаш ќе ја дознаеме точната бројка!?

Во првите шест месеци, од почетокот на корона пандемијата, во 32 земји починаа дури 593 000 луѓе повеќе отколку во…

Нема спас од ЕУ бирократијата: Хозе Мануел Баросо си најде нова работа кај Бил Гејтс: Поранешниот шеф на ЕК ќе ги троши парите за вакцина притив ковид-19!

Поранешниот претседател на Европската комисија Хозе Мануел Баросо ќе биде претседател на Алијансата Гави, која го надгледува системот ....