Month: м.г

„ПРЕД 9 ГОДИНИ МЕ ИЗВЕСТИЈА ДЕКА ЌЕ ИМА КОРОНАВИРУС ” Актерот го шокираше светот и ги разгоре теориите на заговор – „Не бев изненаден кога започна во Кина“

Иако Ковид-19, кој се појави во Кина кон крајот на минатата година, а потоа се прошири низ целиот свет и…

Муџахедини од Албанија вмешани во атантатот врз иранскиот научник. Имаат воени бази во близината на Драч: Работат како продолжена рака на Мосад!

Денес, секретарот на Иранскиот совет за национална безбедност, Али Шамхани, го обвини Мосад за атентат врз иранскиот научник Мохсен Фахризаде. .... 

Угостителите во Хрватска палат лампиони пред Министерството: „Она што Владата ни го понуди е неприфатливо“

По почетокот на построгите епидемиолошки мерки според кои угостителските објекти повторно беа затворени, некои угостители се собраа во .... 

КОНЕЧНО ЌЕ ЈА ОТКРИЕМЕ ВИСТИНАТА: Руски лекар објаснува дали преку вакцините за корона може да се чипираат луѓето?

Руската вакцина Спутник V не содржи компоненти што се користат за микрочипирање луѓе. Технологијата за воведување чип преку вакцината во .... 

Дачиќ до ЗАЕВ : Југославија одамна ја нема, ако толку сакавте да се гушнете со бугарите што чекавте до 2020 година !?

Претседателот на Националното собрание, Ивица Дачиќ, оцени дека премиерот на Македонија, Зоран Заев, не е политички игнорамус и дека знае ....