Month: м.г

ГОЛЕМО БРАВО ! Полицајците превезувале бубрег од Рим до Падова со Ламборџини, поминале 480 километри за два часа (ВИДЕО)

Италијанската полиција употребиле Ламборџини Хуракан, автомобил што може да развие максимална брзина од 325 километри на час, за да донесе .... 

Вучиќ : „Албанците го одбија барањето за копање на места во Косово и Метохија, каде што веруваме дека биле закопани српски жртви.

Тоа барање го испративме по отворањето на прашањето за исчезнатите кое се постави во Брисел, Албанците одбија – рече претседателот…

Каракачанов бара од Заев нов договор меѓу Бугарија и Македонија: Бугарија бара стопирање на говорот на омраза и нови учебници по историја!

Бугарскиот министер за одбрана, Красимир Каракачанов, го дефинираше вчерашното интервју на премиерот на Македонија Зоран Заев како мал .... 

Позната е точната причина за смртта на Марадона: Процесот на обдукција го водеа пет лекари и тоа траеше повеќе од три часа!

Иако првите информации говореа дека легендарниот Диего Марадона починал од срцев удар, обдукцијата покажала дека главната причина за смртта ....