Month: м.г

Тревога во Грција: Властите организираа итен состанок во Солун! Црковно лице е првиот случај на заразен со јужноафикански сој на коронавирус

Откриен е првиот случај на јужноафриканската варијанта на вирусот корона во областа на грчкиот град Солун, пренесува АНА. На вонреден…