Month: м.г

Нов “воен удар” во Турција: 103 пензионирани адмирали тргнаа против Ердоган. Дали следува одмазда на султанот!?

Изјавата, потпишана од 103 пензионирани турски адмирали, предизвика остри реакции кај државните претставници во Анкара, кои истатаја поврзаа .... 

Шок: Бранислав Лечиќ избега од Белград!? Не можеше да ги издржи нападите за силување. Се крие во селото на Веља Невоља

Според пишувањето на српските медиуми, Бранислав Лечиќ наводно решил да побегне од метежот што го придружува по обвинувањето на актерката .... 

Тажен Велигден: Хрватите се простуваат од починато двегодишно девојче. Мајката и таткото во притвор. Дали потпишале да ги донираат нејзините органи!?

Тажен Велигден за Хрватска, по смртта на две и пол годишно девојче, чии родители се во притвор. За другите три…

По оваа изјава беше брутално ликвидиран. Тој тврдеше: Синот на Милошевиќ понудил пет милиони долари за атентатот врз Ѓинѓиќ!

Марко Милошевиќ нарача убиство на српскиот премиер Зоран Ѓинѓиќ. На убијците им понуди пет милиони долари. Синот на Слободан Милошевиќ .... 

Бојко победи на изборите, но се плаши дали ќе биде премиер. Каракачанов се плаши дали ќе биде статива, а Слави има корона. Бугарија гласаше

Коалицијата ГЕРБ-СДС победи на парламентарните избори во Бугарија со освоени 25,2 отсто од гласовите, според податоците на Алфа рисрч ....