Month: м.г

Беливук набавил митралез од српската полиција: Сакал да го убие Вучиќ со него. Се појавија нови шокантни тврдења за групата на Веља Невоља

Српската полиција дошла до изненадувачки сознанија и откриена е врската помеѓу поранешните водечки структури на Министерството за внатрешни .... 

Ракета од 500 евра против најмоќното ПВО во светот-железната купола: Главното оружје во конфликтот меѓу Израел и Хамас / видео, фото /

Повеќе од илјада ракети беа истрелани од позициите на Хамас кон Израел, објави израелската армија додавајќи дека системот железна купола ....