Month: м.г

Село гори а баба се чешла: Европа се заканува со санкции а Путин и Лукашенко си тераат викенд и пикник на море

Претседателите на Русија и Белорусија, Владимир Путин и Александар Лукашенко, заминаа на излет со брод, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј .... 

Горат јахти. Цел град е во густ дим. Луѓето бегаат од силните екплозии. Каштела смрди на изгорена пластика (видео)

Вечерва избувна голем пожар во Каштела во Хрватска, а според далматинските медиуми горат неколку јахти во марината. Засега нема официјални ....