Month: м.г

Вучиќ им кажа се во лице: Лажат дека Бугарија и Хрватска не даваат. ЕУ не сака проширување. Македонија направи се и не доби ништо

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека влезот на Србија во Европската унија не зависи само од Белград, додавајќи дека…

Индиската корона прави хаос. Се враќаат карантини и се заклучуваат држави. Светот оди кон задолжително вакцинирање!?

Критичната состојба како резултат на индискиот или делта вид коронавирус е моментално распространета во азиско-пацифичкиот регион и Русија, .... 

Сега и на Србија и се закануваат со вето: Да се извинеле за УДБА и ОЗНА. Бугарите влегоа во филмот дека тие палат и гасат во ЕУ

Србија сè уште не ги осуди злосторствата извршени врз народите на поробена Југославија, рече бугарскиот европратеник и заменик претседател .... 

Милионерите од УЧК. Најбогат е Рамуш Харадинај. Од неговите куќи боли глава: Не бил командант само за слава и за кикирики

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово и поранешниот косовски премиер, Рамуш Харадинај, пријави во Агенцијата за борба против корупција .... 

Бојко Борисов почна да “плаче”: Ќе ги наместат изборите. Со вакви машини за гласање Мадуро победи на изборите во Венецуела

Ова е голем пеколен план. Само во Венецуела Мадуро стана претседател благодарение на машините што се наоѓаат во Бугарија. Во…