Month: м.г

Што дочека Ердоган: Турција треба да разбере дека деновите на Отоманската империја завршија. Грчки министер брише патос со султанот!?

Деновите на Отоманската империја завршија. Ова го изјави грчкиот министер за надворешни работи Никос Дендијас, повикувајќи ја Турција .... 

Тронот е празен. Фрау Меркел оди во пензија. Макрон бара нов сојузник за доминација во Европа. Ние ги знаеме од шарената револуција

Новото дуо во моментов се бори за лидерство во Европската унија. Францускиот претседател Емануел Макрон и италијанскиот премиер Марио Драги .... 

Вучиќ оди до крај. Веља Невоља ќе остане цел живот во затвор!? Обвинение на 322 страни. Битка до истребување во Белград

Српското обвинителство за организиран криминал побара доживотен затвор за двајца водачи на криминален клан и нивните соработници, кои .... 

Филмски грабеж на пинк пантерите во Париз. Ограбиле златара кога во близина бил актерот Жан Клод Ван Дам. Со ограбениот накит тргнале за Белград

Француската полиција уапси двајца државјани на Црна Гора под сомнение дека украле вреден накит од луксузна продавница за накит во…

Солзи што ги виде цел свет: Во Токио допатуваа во бункер со замрзната риба, не ги видоа своите семејства пет месеци, а потоа освоија олимписко злато

Една од најемотивните приказни од Олимписките игри во Токио е поврзана со рагбистите на Фиџи. Претставници на државата со помалку…