Month: м.г

Затоа сите ја сакаа: Надвор од сите протоколи принцезата Дијана замина во Грција скршена од болка за нејзиниот „драг пријател“

На годишнината од трагичната смрт на принцезата Дијана, на 31 август 1997 година, се потсетуваме на приватната посета на британската…

Тој е новиот “специјалец” на Бајден. Со Ѓинѓиќ го рушеше Милошевиќ, го донесе Додик на власт, а сега ќе одлучува за судбината на Балканот

Габриел Ескобар, ќе биде новиот специјален претставник на американскиот претседател, Џо Бајден кој ќе биде задолжен за решавање на сите .... 

Има 33 години и живее на Косово. Тој е медицински феномен. Четири дена имал мобилен телефон во стомакот. Докторот објави фотографии од операцијата

Во Клиничкиот центар во Приштина, на 33-годишен маж му бил отстранет мобилниот телефон од стомакот, без да му биде извршена…

Се случи чудо, во август падна снег во Јужна Африка. Колапс во сообраќајот: И стари и млади излегоа да прават снешко (видео)

Силните налети на ветер со себе донесоа сосема неочекувана сцена. По невообичаен налет на студен воздух што ги изненади жителите…

Војната заврши, последниот американски авион го напушти Кабул. Талибаните со рафали го славеа поразот на велесилата ( видео, фото)

САД го завршија повлекувањето на своите воени сили од Авганистан, речиси 20 години по пристигнувањето во таа земја, соопшти американската .... 

Протекоа доверливи белешки од Пентагон: Америте ги имаа сите информации за нападот во Кабул, а потоа направија огромна грешка (видео, фото)

Американските сили беа предупредени за непосреден напад, со голем број жртви, 24 часа пред бомбашкиот напад во близина на аеродромот…