Вие имате прво да ја знаете вистината
Месечни архиви

September 2021

Путин намерно дојде на средбата со убава бринета, таа беше преведувачка која личеше на Меланија и…

Рускиот претседател Владимир Путин поведе со себе атрактивна преведувачка која требаше да го одвлече вниманието на поранешниот претседател Доналд Трамп на нивната средба во 2019 година, открива поранешната службеничка во Белата куќа,

Дали синот ќе го наследи убиениот татко: Големото враќање на династијата Гадафи на власт: Тоа го…

Сите надежи беа полагани на 24 декември, денот на изборите во Либија. Меѓутоа, три месеци пред тој датум, ситуацијата на терен се влошува, пишува Дојче веле. Минатата недела, Претставничкиот дом на либискиот парламент ја повлече својата

Лета шест пати побрзо од звукот, невидлив е за радарите, за десет секунди прави пепел, што се може…

Кинеските научници планираат да развијат хиперсонично оружје кое по ударот во целта, ќе ослободи интензивна електромагнетна сила (ЕМП) која ќе може да ја блокира комуникациската и енергетската инфраструктура на противникот. Станува збор

Убавата Малена на која ни времето не и може ништо: “Убавината е хендикеп само ако си…

Актерката и модел Моника Белучи денес го слави својот роденден. Таа ќе наполни 57 години, но сепак често ја среќаваме и на списоците за најубави и најсекси жени на планетата. Родена е на 30 септември 1964 година во италијанскиот град

На Вучиќ не му било добро, откажува состаноци, дали “боледува” од косовски синдром!? Не…

Претседателот на Србија, Алексадар Вучиќ откажа некои обврски по советот на својот лекар, изјави Сузана Васиљевиќ , негова советничка за медиуми, пренесува Нова.рс. Здравјето на претседателот не беше добро, а денес пристигнува Урсула

Розево е во мода: Џејмс Бонд на промоцијата на новиот филм на агентот 007, за прв пат во јавноста ја…

Даниел Крег, мега ѕвездата на новиот филм за Џејмс Бонд „No time to die “, се појави на лондонската премиера во интересна и не секојдневна модна комбинација, а во друштво со својата ќерка, која публиката ретко ја гледа на акви гала

Луксузот на езерото Комо: Едно ноќевање чини пет илјади, а најефтиниот пијалок 150 евра (фото)

Од неговата изградбата во 1910 година, Гранд Хотел Тремецо е вистински скапоцен камен на езерото Комо и неговата околина и препознатлив симбол на градот Тремецо каде се наоѓа. Поради де лукс ентериерот, кој наликува на оние од

Анџелина Џоли во нова љубовна романса: Глумицата и познатиот пејач биле видени во луксузен…

Холивудската дива и нејзиниот нов дечко поминаа два ипол часа во луксузен ресторан. Глумицата Анџелина Џоли е забележана со својот нов дечко, познатиот пејач Абел Маконен Тесфај или попознат како Викенд. Една од најпознатите

Ѓоковиќ може да остане без првото место на листата: Откриен планот на АТП, пак се играат игри!?

Новак Ѓоковиќ ја поминува 340-та недела на врвот на АТП листата. Меѓутоа, наскоро би можело да дојде до крај на оваа негова серија, а причината за тоа е планот за пресметување на поени кој е подготвен од АТП. Имено, наредната недела

Во окупираното Сараево таа ја загуби раката, а сега стана пратеник во Бундестагот: Раката нема да…

Приказната за Јасмина Хостерт, родена во Сарајка, која на германските избори влезе во германскиот Бундестаг, потсетува на шаблон за филмско сценарио. Таа дојде во Германија на десетгодишна возраст, откако ја загуби раката во 1993 година во