Month: м.г

Последна вест: Српски специјални единици се упатија кон Северно Косово!? Видеото се шири на социјалните мрежи, состојбата е драматична!? (видео)

Околу дсет оклопни возила на српските специјални единици се упатија кон Јариње и Лепосавиќ. Луѓето кои се на барикадите го…

Влезе во собата и во виде телото на својот син на креветот, прстите му беа веќе помодрени. Од тоа никогаш не се опорави, со таа тага замина од овој свет

На 1 декември 2008 година, Марина го загуби својот син Милош. Марина Туцаковиќ ја загуби битката со тешката болест на…

Како навистина изгледал Александар Македонски? Човекот кој направи “портрет” на Исус Христос сега го “нацрта” и Александар Велики (фото)

Бас Утервијк, холандски фотограф и дигитален фото-артист, човек кој успева да фрли светлина на легендарни ликови кои оставиле голем белег .... 

Децата имаа две и шест години, кога дојдоа спасувачите тие се држеа за мртвата мајка. Четири дена се бореа со океанот на 112 километри од брегот

Мариели Чакон почина како херој. Оваа мајка се заглави со своите две деца на остатоците од бродот откако доживеале бродолом…

Само еднаш зборуваше за тоа, тој ден беше најтежок во нејзиниот живот. Затоа имаше само една желба, да бидат повторно еден до друг

Марина Туцаковиќ ја загуби битката по долга и тешка болест на 67-годишна возраст. Најпознатиот текстописец на просторот на поранешната држава .... 

Познат јутјубер покажа на што го потесетуваат државите во Европа: Албанија на кондом, Италија на чизма, а како помина Македонија?

Јутјуберот Закабер објави видео на својот канал во кое илустрираше на што го потсетуваат европските држави. Во видеото на Јутјуб…

Тајниот живот на Сергеј Лавров: Луксузни патувања и љубовница милионерка на оженетиот руски министер за надворешни работи (видео)

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ја носеше својата љубовница милионерка во странство повеќе од 60 пати, оправдувајќи .... 

Тој беше Мормон, кого го обвинуваа дека работи за ЦИА, беше брутално избркан од родниот град: Приказна за големата легенда

Автобиографијата на големиот кошаркар и мислител, со наслов „Играј, верувај, живеј“, објавена пред две години, открива помалку познати ....