Вие имате прво да ја знаете вистината

Урнебесно видео кое го обиколи светот! Додека хаосот владее во Њујорк, овој млад човек во рамбовка ужива на гумен душек

Додека ужасни снимки од катастрофалните поплави во кои има многу загинати лица, порој кој носи автомобили и луѓе кои се обидуваат да се спасат пристигнуваат од Њујорк, каде е прогласена вонредна состојба, едно видео објавено на Твитер успеа да ги забави корисниците на социјалната мрежа.

Градоначалникот Бил де Бласио рече дека градот доживеал историски временски проблеми и брутални поплави, дека условите на улиците се опасни и ги повика луѓето да не излегуваат надвор.

Ве молиме, останете надвор од улиците вечерва и оставете ги нашите служби за итни случаи да ја завршат својата работа. Ако размислувате да излезете, немојте. Останете подалеку од метрото. Тргнете се од улицата. Не возете во ова лошо време. Останете дома, напиша тој на Твитер.

Меѓутоа, еден млад човек одлучил да се забавува и да не ги слуша упатствата што ги даваат властите. Зема гумен душек за на плажа и наргиле, легна на него со шорцеви и рамбовка без ракави и пловеше меѓу зградите.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!