Вие имате прво да ја знаете вистината

Миломир Мариќ има корона, наредните два дена се клучни за неговото здравје

Главниот уредник на Хепи телевизија, познатиот новинар, Миломир Мариќ (65), беше заразен со корона вирус.

Тој немал никакви симптоми, а како што вели, следните два дена се клучни за неговата здравствена состојба.

Пред два дена направив антигенски тест, вчера направив ПЦР тест и ги снимив белите дробови, сега отидов кај д -р Стевановиќ, директор на клиниката за инфективни болести, кој ми даде лекови кои го спречуваат вирусот, рече Мариќ

Не чувствував никакви симптоми, се вратив дома уморен од емисијата Ќирилица и кога се разбудив, жената се јави на лекар и ми беше направен антигенски тест, кој беше позитивен, рече Миломир.

Како што и самиот вели, засега се чувствува добро и чека да види како короната ќе влијае на неговата состојба во наредните денови. Болничкото лекување не е потребно, двапати се вакцинирав со кинеската вакцина, тоа е еден вид заштита. Не е заштита да не се добие корона, туку таа да биде поблага, рече Мариќ.

Добро сум! Сега, следните два дена се клучни, дали ќе биде полошо или подобро, чекам, заврши Миломир.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!