Вие имате прво да ја знаете вистината

Најубавата манекенка и (нај)млада милијардерка повторно трудна: Еве како ја шокираше мајка и со емотивно видео преку инстаграм

Кајли Џенер (24) важи за една од најуспешните сестри во фамилијата Кардашјан. А за успешноста говори и фактот што таа од пред две години, според извештајот на Форбс, е прогласена за најмлада жена милијардер.

Утрово Кајли на својот инстаграм профил објави 90 секунди видео со кое го привлече вниманието на светот и ја сподели среќната вест со сите: Кајли ќе биде мајка по втор пат.

Иако веќе подолго време se шушкаше, дури сега популарната ријалити ѕвезда и модел Кајли Џенер официјално потврди дека е бремена, по втор пат.

https://www.instagram.com/tv/CTieyGYpYdi/?utm_source=ig_embed&ig_rid=19d4124c-4423-480b-b59e-b4aa72aa1565

Таа објави кратко видео на својот Инстаграм, на кое се гледа како прави ултразвукот, но и начинот на кој таа и кажала на својата мајка дека е повторно бремена.

Кајли и нејзиниот свршеник Тревис Скот беа во врска од 2017 година, а раскинаа откако се роди Сторми. Сепак, тие успеаја да ги надминат сите пречки.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!