Вие имате прво да ја знаете вистината

Јава мечка, нурка со подморница, форсира мачо мен имиџ, но Путин никогаш не облекол воена униформа. Ова е причината за тоа

Рускиот претседател Владимир Путин не е должен да носи воена униформа, дури и кога доаѓа на вежбите, изјави портпаролот на рускиот претседател, Дмитриј Песков.

Во овој случај, шефот на државата одлучува за себе како ќе се облече. Тоа не е регулирано на кој било начин. Тој не е должен да носи униформа, но знаете дека често користи елементи на униформа – одговори Песков на прашањето на новинарите за потребата да се шие униформа за претседателот на Русија.

Во понеделник Путин го посети регионот Нижни Новгород, каде што ќе се одржи основната фаза од воените вежби „Запад 2021“ на полигонот Мулино, објави претходно прес -службата на Кремљ.

Практичната фаза на белоруско-руските стратешки воени вежби „Запад 2021“ ќе се одржи од 10 до 16 септември на девет полигони за обука во Русија и пет полигони за обука во Белорусија.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!