Вие имате прво да ја знаете вистината

Прво тоа, па потоа една чашка ракија. Доктор Несторовиќ открива што пие секое утро за добар имунитет

Докторот Бранимир Несторовиќ рече дека пие по 3 или 4 кафиња дневно.

Не можам да го започнам денот без кафе. Не можам да ги отворам очите додека не го испијам кафето. После тоа, ракиичка, се разбира – рече д -р Несторовиќ.

Тој за ТВ Хепи изјави дека физичката активност е еден од главните начини за спречување на стресот, ракот и кардиоваскуларните болести.

Јас пред некој ден ја косев тревата, а еден сосед ме праша зошто не му платам некому тоа да го прави. Не е во тоа поентата, рече д -р Несторовиќ.

Тој вели дека не треба да се претерува и дека луѓето постари од 50 години можат да заборават на тератана и дека е доволно да возат велосипед и брзо да пешачат.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!