Вие имате прво да ја знаете вистината

Вучиќ како на норма: Јаде турска баклава во Истанбул и пие чај без шеќер да не се здебелел

Српскиот претседател, Александар Вучиќ беше во дводневна посета на Турција каде се сретне со претседателот на државата, Реџеп Таип Ердоган и со други високи претставници.

Вучиќ беше пречекан со најголеми почести на аеродромот во Истанбул.

https://www.instagram.com/p/CT9a6sJsD0U/

Теми на разговор беа односите меѓу двете земји, ситуацијата во регионот, но и понатамошната економска соработка и турските инвестиции во Србија.

Во завршувањето на официјалниот дел на посетата Вучиќ имаше време да прошета низ Истанбул.

https://www.instagram.com/p/CT7-BedMokn/

Турска баклава и чај за крај на успешната вечер. Претпоставувам, да бидам уште подебел. Не вреди, не можам да одолеам, напиша српскиот претседателот на Инстаграм.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!