Вие имате прво да ја знаете вистината

Само еднаш зборуваше за тоа, тој ден беше најтежок во нејзиниот живот. Затоа имаше само една желба, да бидат повторно еден до друг

Марина Туцаковиќ ја загуби битката по долга и тешка болест на 67-годишна возраст.

Најпознатиот текстописец на просторот на поранешната држава ги помина своите оследните денови во КБЦ Драгиша Мишовиќ, каде што беше префрлена затоа што се разболе и беше позитивна од корона вирус. Во вторникот, на 14 септември, ја примија во болницата и веднаш ја ставија на респиратор.

Како што пишуваат српските медиуми, последната желба на Марина била да биде погребана покрај нејзиниот син Милош на Новите гробишта, а не во Алејата на заслужните граѓани.

Да потсетиме, пред 13 години, на 1 декември, Марина го загуби синот Милош Радуловиќ. Марина го пронајде мртов во семејна куќа во центарот на Белград, а тој беше погребан три дена подоцна на Новите гробишта. Синот на Марина и Александар Фута Радуловиќ ненадејно почина, а Марина само еднаш зборуваше за нејзиниот најболен ден во нејзиниот живот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!