Вие имате прво да ја знаете вистината

Драма во живо на телевизија, водителките во текот на емисијата дознаа дека се позитивни на ковид, веднаш се “исфрлени” од студиото (видео)

Двате ко-водителки на програмата Поглед на АБЦ беа позитивни на коронавирус и мораа да ја напуштат програмата во текот на траењето на емисијата.

Ана Наваро и Сани Хостин, и двете целосно вакцинирани, го напуштија студиото денес неколку минути пред американскиот потпретседател Камала Харис да се појави на интервју во студиото.

Се чини дека тука се случува нешто за што не сум 100 проценти свесна, рече Џои Бехар додека емисијата почнуваше со нов блок. Може ли некој да ме извести за ситуацијата, праша таа?

Вие двате ќе мора да излезете за момент, им рече глас од позади камерите на Хостин и Наваро.

Бехар тогаш беше подготвена да ја претстави потпретседателот на САД, кога друг глас од зад камерата рече НЕ. Харис требаше да се појави во емисијата од далечина, од друго студио во седиштето на ABC во Њујорк.

Откако емисијата продолжи по рекламите, Бехар и Сара Хејнс, кои седеа на едната страна од полукружната маса на шоуто спроти Хостин и Наваро, се преселија во центарот.

Бехар потоа им кажа на присутните што се случило. Бидејќи ова ќе биде главната вест во секој момент, се случи и Сани и Ана да се позитивни на ковид, рече Бехар.

Колку и да се трудите, вакви работи се случуваат, тие веројатно брзо ќе закрепнат и сигурно ќе биде добро, бидејќи и двате се целосно вакцинирани, додаде таа.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!