Вие имате прво да ја знаете вистината

Оваа сцена од Хрватска ја видоа еден милион луѓе, таа стана вистински хит на фејсбук (фото)

Фотографијата направена во Хрватска стана хит на Фејсбук страницата, која ја следат повеќе од еден милион луѓе од целиот свет.

Во меѓувреме во Хрватска, напишаа администраторите на сатиричната страница „ Squatting Slavs In Tracksuits“ со фотографија на човек кој поправа автомобил во морето.

Фотографијата собра над 11 илјади лајкови и неколку стотици коментари, а се појавија и некои кои тврдат дека биле сведоци на настанот.

Бев таму кога се случи, овој господин ја смени пумпата за вода. Му помагав половина час. Тоа беше минатата недела, напишал еден од следбениците на популарната страница.

Други забележаа уште еден интересен детал на фотографијата.

https://www.facebook.com/SquattingSlavs/posts/1651458091853140

Гледам дека ставил камења пред задните гуми. Тоа е класична медитеранска сопирачка, се пошегуваа тие.

Ако не успее да го поправи, барем има едноставно решение, само нека го турне малку напред, заклучија некои на шега.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!