Вие имате прво да ја знаете вистината

Нема пудинг во петок, сега мора да јадат салата од бакалар и јајца и да молчат: Еве го новото мени на Роналдо во Манчестер

Манчестер Јунајтед загуби три од последните четири натпревари, а веќе има јавни дебати дека ефектот на Роналдо е избледен. Сепак, тоа е малку прерано, тој не даде гол на својата омилена жртва Астон Вила, како да се покажува дека без него екипата на Манчестер не може да победи.

Сепак, тој повеќе ги иритираше соиграчите со неговите правила што ги донесе во клубот.

Имено, тој им го издиктира менито на шефовите во кантината во Карингтон. Нема повеќе јаглехидрати во менито, но нема сокови, а тие дури и не размислуваат за слатки.

Едно од омилените јадења на Роналдо е бакалју, салата направена од бакалар и јајца, што на повеќето соиграчи не им се допаѓа.

Тие негодуваат, мислејќи дека Роналдо е фудбалер, а не нутриционист.

Тој сака октопод, но остатокот од тимот не. Тој зависи од протеините, авокадото и готвачите мора да му излезат во пресрет. Роналдо побара од неговите соиграчи да се откажат од пудинг во петок, што тимот традиционално го јаде после оброкот, откри неименуван извор од соблекувалната.

Ако нема резултати, не е тешко да се замисли дека Роналдо и неговата исхрана ќе бидат чадор за другите играчи.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!