Вие имате прво да ја знаете вистината

Вучиќ дочекан како Тито: Највисоката зграда во светот беше “облечена” во српското знаме (фото)

Во чест на Србија и српскиот претседател, Александар Вучиќ, кој престојува во Дубаи, Бурџ Калифа вечерва блеска во боите на српската тробојка.

На таков прием, Вучиќ се заблагодари со соодветна фотографија на својот Инстаграм профил.

Благодарам на нашите пријатели од #ОАЕ за величественото добредојде. Да живее пријателството на нашите две земји!, гласи објавата под фотографијата на профилот на српскиот претседател.

Треба да се потсети дека претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во петокот го отвори српскиот павиљон во Дубаи, како дел од Светската изложба Експо 2020.

Тој посочи дека е дел што Србија може да се претстави на најдобар начин на оваа светска изложба и да покаже дека Србија, како и Обединетите Арапски Емирати, сакаат идните генерации да бидат конкурентни на светот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!