Вие имате прво да ја знаете вистината

Пејачката Шакира во парк нападната од диви свињи кои и ја “украле” чантата (фото)

Шакира е последната жртва на се поагресивните диви свињи во последниве години.

Колумбиската пејачка Шакира изјави дека била нападната од две диви свињи во парк во Барселона и и ја уништиле чантата.

Пејачката објави приказна на Инстаграм во која покажа валкана и искината торба, за која рече дека дивите свињи се обиделе да ја однесат во шумата.

Погледнете како две диви свињи ја оставија мојата торба и ме нападнаа во паркот, рече Шакира, зборувајќи на шпански.

Ми ја однесоа торбата во шумата со телефон во неа. Тие уништија се – рече таа.

Шакира е најновата жртва на се поагресивните диви свињи кои во последните години напаѓаа луѓе и животни во главниот град на Каталонија.

Во 2016 година, шпанската полиција прими 1.187 телефонски повици во врска со диви свињи кои напаѓаат кучиња, крадат храна за миленичиња, држат сообраќај и напаѓаат автомобили во градот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!