Вие имате прво да ја знаете вистината

ХИТ на социјалната мрежа тикток: Урнебесно видео како куче ги чува своите кокошки

Гледачите се воодушевени од објавеното видео, кое досега собра речиси четири милиони прегледи.

Корисничка на Тикток сподели видео од нејзиното куче кое ги чува кокошките и проверува дали се во ред.

Во видеото, таа напиша дека кучето слегува од вториот кат од куќата секој половина час и оди да ги погледне 10 -те кокошки што се на приземје во затворен простор под светлината. Кучето се наведнува кон оградата и ги гледа кокошките за да види дали сите се во ред.

@marycappellettijf

A single dad who works two jobs, who loves his kids & never stops

♬ original sound – Justin Mousseau
Гледачите се воодушевени од објавеното видео, кое досега собра речиси четири милиони прегледи.
„Ова куче е прекрасно“, „Ова куче е полно со љубов“, се некои од коментарите под видеото. Имаше и такви кои се шегуваа дека кучето ќе ги изеде кокошките и пишуваат да внимава.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!