Вие имате прво да ја знаете вистината

Конечно паднаа маските. Меркел со две нозе во пензија, од Брдо кај Крањ порача: ЈАС БЕВ ПРОТИВ (фиксен датум)

Германската канцеларка Ангела Меркел денес изјави дека учесниците на самитот ЕУ-Западен Балкан се согласуваат дека земјите од Западен Балкан припаѓаат на Европа, но дека не ги поддржува повиците за фиксен датум за пристапување на земјите од Западен Балкан во ЕУ, пренесе Танјуг.

Не поддржав да им се даде определен датум на земјите од Западен Балкан за пристапување во Европската унија, рече Меркел.

Таа, официјално објави дека не поддржува давање определен датум за земјите од Западен Балкан за нивно пристапување во Унијата.

Не поддржав да им се даде определен датум на земјите од Западен Балкан за нивно пристапување во Европската унија, рече Меркел на самитот ЕУ-Западен Балкан на Брдо кај Крањ, пренесува Ројтерс.

Таа, исто така, изрази надеж дека проблемите околу блокадата на пристапните преговори на Македонија може да се надминат.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!