Вие имате прво да ја знаете вистината

Ова е последниот рефрен кој го напиша Марина Туцаковиќ, со ноќи од други те одвојував…

Марина Туцаковиќ, која почина на 19 септември , ја напиша последната песна за Наташа Беквалац, а B92 дознава што пишува во еден дел од неа.

Името на композицијата е Излечена, што алудира на бурниот љубовен живот на пејачката, која помина низ три разводи.

„Со ноќи од други те одвојував,

Со тешка мака поново те освојував,

Гладувам а не слабеам ниту грам,

Со некое чудо сум излечена“.

https://www.instagram.com/p/CUFReyEoHYW/

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!