Вие имате прво да ја знаете вистината

Роџер Мур како Џејмс Бонд побегна со најдобрата пријателка на својата сопруга, потоа се ожени со неа (фото)

Кога мислиме на култните продолженија на филмовите со Џејмс Бонд, не можеме а да не помислиме на актерот Роџер Мур

Овој харизматичен глумец беше многу интригантен за светската јавност и неговиот љубовен живот беше иинтересен и за медиумите.

Додека беше во брак со Дороти Скуирс, во раните шеесетти години ја запозна италијанската актерка Луиза Матиоли на сетот на филмот Ромул и киднапирњето на сабинските жени.

https://www.instagram.com/p/CGVxhN0Dlte/?utm_medium=copy_link&fbclid=IwAR1c1yL4UGbOgYpm03bQmGJcHwBuIu592QKGZRtCozU-FYYnIXoe-0pjw6Y
Потоа славната глумица стана трета сопруга на актерот Роџер Мур Тие двајца се запознаа во раните 1960-ти. Тие работеа заедно во филмот Киднапирање на сабинските жени (1961). Тоа беше златниот период на италијанскиот филм или времето познато како долче вита.

Таа почина неделава, на 85-годишна возраст.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!