Вие имате прво да ја знаете вистината

До 20 октомври никако не смеете да правите една работа, а овие луѓе никогаш не треба да земаат кредит

Астрологот Душан Величковиќ зборуваше за ретроградниот Меркур, но откри и кој никогаш не треба да подигне кредит.

Ретроградниот Меркур е најнесаканиот астролошки аспект, сите се плашат од тоа какви проблеми ќе предизвика, а познатиот астролог Душан Величковиќ во една емисија откри што можеме да очекуваме од оваа планета во наредниот период.

Тој доведува до тоа да ги гледаме работите, но да не можеме да ги видиме, да заборавиме, да пропуштиме, постојано да бркаме и да бараме нешто. И затоа го имаме тоа недоразбирање.

Што значи? Дека не е добро време да се потпишат договори, да се донесат важни одлуки, да се започне со голем бизнис до средината, па дури и до 20 октомври, бидејќи подоцна ќе се покаеме само поради тоа, рече астрологот.

Астрологот забележува дека Марс прави многу голем проблем.

Марс е планета на проблеми, расправии, постапки, лудило. Кога оваа планета е во знакот на Вага, а Вагите владеат со бракот, може да се очекува дека семејните проблеми ќе се интензивираат. Во овој период, најдобро е да се преправаме дека не гледаме или слушаме нешто, советува астрологот и открива најдобар начин да се заштитиме од негативното влијание од одредени аспекти.

Сите тие планети се во нас, Марс не тера да правиме глупости. Што треба да правиме? Едноставно да се повлечеме, да не провоцираме, советува Величковиќ.

Астрологот спомена и кој никогаш не треба да позајмува и да зема кредит.

Не секој е предодреден да се збогати од туѓи пари, од кредит. Луѓето кои имаат Сатурн во втората куќа или Сатурн во Бик, би ги советувал тие никогаш не треба да земаат кредит во својот живот, бидејќи тоа е карма и едноставно не можат. Кога се работи за пари од кредит тоа е трошење енергијата на иднината, посочува Величковиќ.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!