Вие имате прво да ја знаете вистината

Со помош на ориз да станете помлади, како да го очистите организмот, ефектот на детоксикација трае со месеци

Современиот начин на живот зема данок – брза и нездрава храна, многу алкохол и чад од тутун, како и малку движење доведуваат до распаѓање на организмот и губење енергија и младост.

Штетните материи во храната и пијалоците му штетат на организмот, постепено создавајќи токсични наслаги во него. Како тоа да се запре? Тајната на овој метод лежи во зрното ориз, кое има кристална структура. Кога зрната се потопуваат во вода, скробот се мие и се појавуваат клетки, а оризот се вари во цревата, а не во желудникот, така што неговите зрна делуваат како апсорбирач на штетни материи.

Земете обичен ориз – колку години имате толку лажици (ако имате 35 години, тоа значи 35 лажици). Исплакнете го добро и истурете го во тегла. Наполнете ја теглата со топла зовриена вода, затворете го капакот и ставете го во фрижидер.

Наутро исцедете ја целата вода, земете една лажица ориз и варете го 3-4 минути без сол (во друга, обична проточна вода). Јадете го на празен стомак, по можност до седум и пол часот наутро. Истурете ја преостанатата изладена вода врз преостанатиот ориз и оставете го во фрижидер до следното утро. Повторете ја оваа постапка за чистење на телото секој ден, се додека има ориз во теглата.

Овој метод ги чисти цревата, крвните садови, зглобовите и другите делови на телото од токсини, тешки метали и други штетни материи. Чистењето на телото со ориз помага да се нормализира метаболизмот и да се регулира вишокот телесна тежина. По третманот, ќе се чувствувате не само поздраво, туку и помладо.

Постои еден услов: по земањето ориз наутро, пожелно е да не јадете или пиете најмалку 3 часа.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!