Вие имате прво да ја знаете вистината

Скандал во Шведска: Провокација на навивачите на Косово! Сега УЕФА е на потег

Фановите на националниот тим Косово на гостувањето во Солна во Шведска го истакнаа знамето на Албанија и паролата со слоганот Косово е Албанија.

Останува да се почека и да се види дали УЕФА ќе реагира или само ќе ја прескокне оваа тема. Од друга страна, има голем број клубови кои беа казнети порати транспарентите од типот Косово е Србија.

Косово загуби од Шведска со 3:0 во квалификациите за Светското првенство во фудбал.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!