Вие имате прво да ја знаете вистината

Маж завиткан во ќебе среде бел ден во Њујорк киднапираше тригодишно девојче кое шетало со нејзината баба, објавено е видео

Човек се обидел да киднапира девојче среде бел ден на улиците на Бронкс во Њујорк. Објавено е шокантно видео.

Девојчето (3) била придружувана од нејзината баба во моментот на киднапирањето, а освен со девојчето бабата се шетала и со двајца внуци.

Еден човек завиткан во ќебе им пријде и го фати детето со двете раце. Баба трчаше по човекот, кој почна да бега со девојчето во неговите раце. За среќа, случајни минувачи се вклучиле и го спасиле девојчето.

Човекот првично побегнал, но Си -Би -Ес дозна дека полицијата подоцна го нашла како спие на вратата на блиската компанија и го препознала од снимката.

Обидот за киднапирање се случи во понеделникот околу 13:15 часот по локално време.

Кога бабата тргнала по човекот, другите две деца останале сами.

Маж кој работел на блиската бензинска пумпа изјавил дека го чистел тротоарот кога се случил инцидентот. Тој беше меѓу оние што одговорија и го спасија малото девојче.

Сведок интервјуиран од Си -Би -Ес рече дека бабата, разбирливо, била во шок, но за среќа, полицијата рече дека девојчето не е повредено.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!